همانطور که می‌دانید این ایام هر جا که می‌رویم بحث از یک نرم‌افزار هوشمند ویرایش تصویر به اسم FaceApp است. این نرم‌افزار با قابلیت‌های جذابی مانند پیر کردن صورت فرد با الگوریتم‌های هوش مصنوعی در میان کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده است اما همانطور که می‌دانید عکس‌ها برای ویرایش باید روی سرورهای شرکت آپلود شوند. اکنون می‌خواهیم بدانیم چطور می‌شود این عمل را متوقف و بازگرداند.

FaceApp گرد از هزاران هزار کاربردی است که به وسیله هوش مصنوعی الی به امروز در حیات ما وارد شده‌اند. این نرم‌افزار فرآیند عملکردی ساده‌ای دارد؛ نخست عکس را از شما گرفته و سپس با ارسال آن به سرورهایی که به نرم‌افزار متصل هستند عملیات پردازش را روی آن اتمام می‌دهد.

پس از پردازش اولیه و پیدا کردن صورت کسان آماده در عکس متناسب با زاویه دوربین و المان‌های صورت، نرم‌افزار اقدام به اضافه کردن افکت‌های ویرایشی روی عکس نموده و گونه ها خروجی‌ها در حالت‌های مختلف مانند، پیر کردن، جوان کردن، آرایش، تغییر رنگ پوست و مو و ده‌‌ها افکت دیگر را می‌تواند به عکس شما اضافه کند.

اما همانطور که در عملکرد این نرم‌افزار مشاهده می‌شود یک علامت سوال کبیر همواره همراه این نرم‌افزار است و آن بحث امنیت و حفظ حریم شخصی کسان است. در واقع FaceApp حالا پایگاه دیتا گسترده‌ای از عکس‌های شخصی و شاید خانوادگی همه افرادی که به آن دسترسی داده‌اند را در اختیار دارد و این باره می‌تواند مایه نگرانی‌های گسترده کاربران و نهادهای امنیتی در مورد حجم مفصل اطلاعات آن باشد.

 

علی‌رغم اینکه افراد در ابتدای پیشه با تأیید هشدارهای امنیتی، خودشان پروانه ارسال عکس‌ها به سرورهای FaceApp را می‌دهند ولی بازهم باید گفت که این عمل بسیار خطرناک است و در صورتی که این سرورها هک شوند، مسئولین نرم‌افزار بخواهند عکس‌ها را برای مقاصد بازرگانی به فروش برسانند و یا حتی اطلاعات آنها توسط نهادهای دولتی و امنیتی مطالبه شود، مسلماً شما می‌مانید و انبوه عکس‌هایی که برای سرگرمی خودتان، با دستان خودتان از زندگی شخصی و روزمره خود ثبت کرده و برای FaceApp ارسال نموده‌اید.

 

اما اگر پس از استفاده از FaceApp نوعی حالت پشیمانی از ارسال عکس‌ها سراغ شما آمده آنسان که پیداست رهسپار وجود دارد که می‌توان از این نرم‌افزار اراده الی عکس‌هایی که الی پیش از این برای سرورهای آن ارسال شده را پاک کنیم.

 

با گسترش به کارگیری این نرم‌افزار یاروسلاو گونچاروف، ابداع کننده FaceApp ناچار به بازتاب به انتقادات و اظهار نظرها محیط امنیت عکس‌های ارسال شده و اعلام رو کرد که FaceApp به کاربران خود پایبند است و به همین انگیزه هیچوقت عکس‌هایی که در اختیار دارد برای نهادهای ثالث به اشتراک نمی‌گذارد. در همین امتداد گونچاروف اعلام نموده که اگر مفتوح با این حال کاربران هنوز نگرانی خود بابت عکس‌هایی که قبل از این به FaceApp ارسال کرده‌اند را دارند می‌توانند از مسئولین این نرم‌افزار بخواهند که عکس‌های ارسالی از سرورهای نرم‌افزار منزه شود.

 

برای این هدف کافیست گذرگاه پایین را پیگیری کنید:

 

  •  نرم‌افزار را مفتوح کرده و وارد منوی Settings شوید.
  • در این سرنوشت به دسته Support و سپس بخش Report a bug مراجعه کنید.
  • حالا وقتی است که می‌توانید به قصد خود دریافتی و درخواست‌تان را ارسال کنید. در این حالت پیامی با موضوع "Privacy" نوشته و از مسئولین FaceApp می‌خواهید عکس‌هایی که شما قبلاً برای FaceApp ارسال نموده‌اید را از سرورها حذف کنند. یک نمونه پیام درخواستی می‌تواند بسیار ساده و حتی به شکل ذیل باشد:

 

Hello

Please delete the photos I've already uploaded to FaceApp servers for processing.

Thanks

 

گونچاروف به این سوژه نیز اشاره کرده است که ممکن است حذف عکس‌ها مدتی به طول بینجامد و علت آن را نیز حجم گسترده درخواست‌ها و تکمیل گنجایش کاری تیم FaceApp اعلام نموده است. او وانگهی به این باره نیز اشاره کرده است که تیم حمایت و گسترش این نرم‌افزار در کوشش است لغایت با شغل مشکل و شبانه‌روزی، عملکرد نرم‌افزار را شفا داده و برای رسیدن به خروجی‌های دقیق‌تر، شرایطی بهتر را ایجاد نماید.

 

منبع : 

https://ittelconsulting.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84/


حوزه it

مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: faceapp ,نرم‌افزار ,عکس‌هایی ,سرورهای ,عکس‌ها ,کرده ,faceapp ارسال ,ارسال نموده‌اید ,اعلام نموده ,اشاره کرده ,برای faceapp ,faceapp ارسال نموده‌اید ,برای fa
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر تهران آیت الله العظمی رحمتی سیرجانی مکتب انقلاب اما من برایت چای می‌ریزم... نمایندگی فروش محصولات چوبی و دکوراتیو nb جهان ما شکلاتی‌ها گلدتیوب | مرجع دانلود فیلم سریال کلیپ و آهنگ دانلود رایگان سریال هیولا مأدبه بارنگ انواع ادویه طعم دهنده و مزه و چاشنی غذا